piątek, 8 czerwca 2012

czerwiec na zielono

W czerwcu mamy dla Was propozycję Michelle. Znana jest jako Wytrawna Ogrodniczka, znająca nazwy każdego zielonego ździebełka i każdego stworzonka. Żeby nie dyskryminować nikogo, kto nie ma własnych hektarów, Michelle zaprasza Was do zabawy w malutkie ogródki. Inspiracje znajdziecie na tej stronie i oczywiście poniżej- nasze mniejsze i większe ogródeczki.

Pierwsza- specjalistka Michelle:


Kolejno-Novinka i jej wee jungle z antycznymi amforami:-)Habka i jej minimalistyczny ogródek:
Kasia|Szkieuka z zamczyskiem w baśniowym lesie:I mój mrouh-czący zielony pucharek skalny, z trawką nieco przystrzyżoną przez kota :-)


Zapraszamy Was do zabawy w projektanta ogrodów na małą skalę- nawet takie beztalencia ogrodnicze jak ja mogą się przy tym fajnie bawić:-) Cały sęk w tym, żeby zaaranżować jakąś zieleninę na małej powierzchni- jak małej? powiedzmy, że przenośnej- zaliczymy i naparstek, i skrzynkę balkonową czy drewnianą skrzynkę na owoce albo wiadro, dopóki cała rzecz będzie mobilna- będzie dobra. Wyjątkowo w tym wyzwaniu nie będziemy przywiązywać wagi do tego, żeby Wasze prace powstały po dacie ogłoszenia wyzwania. Roślinność potrzebuje czasu, więc jeśli macie już coś gotowego albo prawie gotowego, co po dodaniu paru gadżetów może stać się krasnoludkowym ogródkiem- chętnie wybierzemy się na spacer w baśniowe zarośla. Jak zwykle wyzwanie trwa do końca miesiąca, a linki do Waszych postów na blogach (w których prosimy umieścić link do niniejszego wyzwania) możecie dodawać za pomocą niebieskiego guziczka niżej.

Bawcie się dobrze:-)

9 komentarzy:

 1. Fantastycznie to wygląda!
  Macie tak wspaniałe pomysły że można patrzeć i patrzeć i nie przestawać:)

  OdpowiedzUsuń
 2. a ogródki, których już nie ma też się liczą? bo u mnie niewielki rozmiar przekłada się na nietrwałość umieszczanych tam roślinek...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ot Kocie - wydaje mi się, że tak - nie wiem sama, jak długo pociągnie moja filiżanka, ma dopiero tydzień, ale oczywiście jestem pełna nadziei :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No to poszło :)
  PS. Opcja wyboru zdjęcia się nie pojawiła, więc linkuje się caaaaały dłuuugi post... Ale za to dwa ogródeczki w zasadzie się załapują :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dodałam prace do wyzwania jednak mam chyba w poście zle wpisany link do wyzwania czy to koniecznie trzeba poprawić?Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dodałam prace do wyzwania jednak mam chyba w poście zle wpisany link do wyzwania czy to koniecznie trzeba poprawić?Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Grażynko - chyba może być tak jak jest, zaliczamy zgłoszenie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wreszcie mój ogródek doczekał się publikacji :) Musiał trochę podrosnąć :) Super wyzwanie
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń