poniedziałek, 9 stycznia 2012

Trzy kwiatki

Dziś kolejny przepis na szydełkowy kwiatek, a raczej 3 wariacje na kwiatkowy temat :) Potrzebne będą tylko szydełko, włóczka i nożyczki.

Zacznijmy od małego :)
Aby zrobić ten kwiatek zaczęłam od 2 oczek łańcuszka. W drugie od szydełka oczko zrobiłam 5 półsłupków. Potem zabrałam się za płatki - 5 oczek łańcuszka i oczko ścisłe w półsłupek. I tak 5 razy. Wystarczy zakończyć robótkę i pierwszy kwiatek gotowy.

Teraz średni, niebieski :)
zaczęłam tak samo -  od 2 oczek łańcuszka. W drugie od szydełka oczko zrobiłam dla odmiany 6 półsłupków. Potem, w każdy kolejny półsłupek zrobiłam po dwa półsłupki - w sumie uzyskałam kółeczko z 12 półsłupków. Teraz  płatki - 7 oczek łańcuszka i oczko ścisłe kolejny półsłupek. I tak 12 razy. Kwiatek ma większy środek i dłuższe płatki. jest większy.

Kolejny kwiatek zrobiłam tak samo, ale zmieniłam ilość półsłupków w środku i wydłużyłam płatki - to nadało mu delikatniejszy, lekko "pajączkowaty" efekt.
Ostatnio trochę oszalałam na punkcie kolorów, postanowiłam więc przy okazji tych eksperymentów zrobic sobie taka kolorową broszkę. Wystarczyło więc nałożyć kwiatki jeden na drugi, dodać guzik posrodku a zapiecie do broszki z tyłu - i voila :)

Eksperymentując z ilościami oczek w środku, oraz długością łańcuszku w płatkach możemy sterować wielkością i "korpulentnością" naszych kwiatków.
Zachęcam do zabawy!

1 komentarz: