wtorek, 4 stycznia 2011

skrapowanie codziennością- apteka

Skrapowanie codziennością wraca, jak zapowiedziałyśmy:-)

Zimową porą częściej łapiemy przeziębienia, dręczą i męczą nas kaszle, katary, grypy, anginy i inne zmory. Mamy więc pod ręka całkiem sporo materiałów do pracy twórczej! a co, niech przynajmniej coś dobrego z tego całego chorowania wyniknie:-) Zachęcamy w tym miesiącu do kreatywnego wykorzystania materiałów aptecznych- bandaży, gazy, plastrów, opatrunków, pudełeczek i buteleczek, blisterków i ulotek, barwiącej chemii aptecznej (nadmanganian potasu, woda utleniona, rivanol?) itp., itd. , przy czym prosimy o zachowanie ostrożności i trzymania leków poza zasięgiem ciekawskich dzieci i zwierząt.

Oto co zmalowała na podstawie apteczki ekipa craftypantek:

Habka wykorzystała następujące materiały- ulotkę, blisterek i opakowanie od ampułek.
Żabcia z ulotki z oczami z blisterka:


Kartka z listkami z ulotki i tłem z wykorzystaniem opakowania ampułek jako maski:


edit:
I nowe prace Habki- pudełeczko po lekach:


 I przestrzenny obrazek, który z niego powstał:

Kasia|Szkieuka eksploatowała gazę jako ciekawą fakturę na atc.i sukieneczka z gazy:
Michelle za pomocą gazy stworzyła sobie bazę pod przyszłe skrapy:


A ta z gazy i bandaża:

kolaż o nasennych środkach:

I uroczysta buteleczka na noworoczne postanowienia:

Ja, czyli Mrouh wzięłam na tapetę szeroki plaster na tkaninie (bez opatrunku)- bardzo dobrze się na nim stempluje, można sobie stworzyć ciekawe materiałowe ozdoby samoprzylepne. Mój dodatkowo jest naturalnie postarzany, dość wiekowy egzemplarz, nieco pożółkły:-) Powstały dwie kartki dziękczynne:A tu- ni to kartka, ni to scrap z podręcznym lekiem na brak weny- awaryjna dawka koloru i energii w kapsułkach- wykorzystałam kapsułki leków malowane tuszami alkoholowymi, blisterek i słowa wycięte z ulotek oraz holograficzną naklejkę z opakowania suplementu diety.


Na Wasze prace czekamy do 31 stycznia 2011 r. do 23:59, po czym wybierzemy najciekawszą pracę, którą postaramy się nagrodzić niespodzianką:-) Prosimy o zgłaszanie jednej pracy, niepublikowanej przed dniem ogłoszenia tego wyzwania. Prosimy również o zaznaczenie w poście na Waszym blogu (lub adnotacji pod zdjęciem, jeśli korzystacie z jakiejś galerii typu flickr), że praca zgłaszana jest na wyzwanie Craftypantek i podlinkowanie naszego bloga.

Prace zgłaszamy klikając w niebieski "guzik" z napisem "Add your link" pod tym postem. W odpowiednich polach wstawiamy adres postu z bloga (nie adres samego bloga), w którym zamieściliśmy zdjęcie pracy, w kolejnym swój nick, w ostatnim adres e-mail (nie jest widoczny) i klikamy w "next step". Na tym etapie system linkowania pokaże Wam wszystkie obrazki, które znajdują się pod adresem wprowadzonym przed chwilą, klikamy na obrazek, który przedstawia zgłaszaną na wyzwanie pracę- i gotowe, resztę zrobi za Was inklinkz:-) Guzik "Add your link" jest aktywny pod postem tylko w czasie ważności wyzwania.

Gdyby z jakichś względów nie udało się zgłosić pracy w ten sposób, prosimy o kontakt pod adresem craftypantki@gmail.com lub pozostawienie komentarza z linkiem do Waszej pracy pod postem z wyzwaniem.


6 komentarzy:

 1. już zacieram rączki! :)
  i na półce stoi coś, co mnie w temacie apteczno-artystycznym woła już od dawna.

  tony inspiracji pokazałyście.

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacyjna zabawa była :) Niesamowite wyzwanie :) Z reguły nie biorę udziału, ale taaaaaaaaak mnie zainspirowałyście :)

  OdpowiedzUsuń
 3. super sprawa, juz mi cos lata po głowie.
  Pozdrófka dla Was

  OdpowiedzUsuń
 4. super pomysły na wykorzystanie choroby :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ha, zdążyłam ;) Prace ekipy craftypantek rewelacyjne, zwłaszcza ta ośmiornica mnie urzekła :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. masz ci los, złośliwość rzeczy martwych potrafi wkurzyć! Chciałam zgłosić swoją pracę, a tu masz komputer postanowił się zawiesić. I dopiero co sie "obudził" ale link juz nie działa :( no szkoda; ale zapraszam do obejrzenia mojej pracy http://moja-szafa-na-strychu.blogspot.com/2011/02/scrapwanie-codziennoscia.html

  OdpowiedzUsuń