sobota, 7 kwietnia 2012

Ćwiczenia z kartografii

Dzisiaj ogłaszamy zajęcia z... kartografii. Wykładu nie będzie, od razu przechodzimy do ćwiczeń praktycznych:-)

Jedną z typowych scrapowych zabaw są mapki- przy kapryśnej wenie pozwalają rozpocząć pracę, uporządkować wstępnie przestrzeń, zdecydować, czego będziemy używać, a co sobie tym razem darujemy, pomagają nie utknąć na etapie wyboru elementów i obmyślania układu. Jedni je lubią, inni się z nimi strasznie męczą:-) To chyba dowód, że są dobrą "wprawką", jak ćwiczenie gam?...


 Proponujemy Wam dziś nie tylko posłużenie się mapką, ale zostawiamy Wam wolność wyboru tej mapki. Jeśli ktoś pamięta wyzwanie Drychy "Ma(ł)pujemy, co się da" z nieaktywnego już bloga Craft Imaginarium, to ma ułatwione zadanie:-) Znajdźcie sobie ciekawe zdjęcie, opakowanie, okładkę książki albo stronę z gazety i potraktujcie jako mapkę i/ lub paletę barwną do pracy wykonanej w dowolnej technice. Słowem: mianujemy Was kartografami:-)

Ekipa craftypantek najpierw mocno się głowiła, a potem jak ruszyła z kopyta, to hoho:-)

Najpierw Noami, która zrobiła kartkę wg mapki z opakowania płatków kukurydzianych:

 W sam raz się wpisuje w kalendarz:-) pozwalam sobie niniejszym złożyć naszym Czytelnikom w imieniu Noami i reszty ekipy najlepsze życzenia pięknych, radosnych świąt i smacznego jajka, oczywiście. Dyngus nam już pogoda funduje...:-)

Następna w kolejności była Habka, która nam to wyzwanie rzuciła, niektórych przyprawiając o ból głowy:-) Ale zaświeciła przykładem, aż nam w głowach pojaśniało:-)!

Mapka z opakowania przyprawy i kartka (mapka odwrócona leciutko, zdjęcie można powiększyć, a po szczegóły zapraszamy na blog Autorki):


Drugi przykład- mapka z opakowania kaszy:


I trzeci przykład ryżowy:


A czwarty rzodkiewkowy:


 Zakończymy dzisiejszy post inspiracyjny pracą Michelle, którą dla odmiany natchnęła paleta barwna czytanej właśnie książki i dorobiła sobie do kompletu na szydełku podkładkę pod kubek:


Jak widać inspiracje są wszędzie! Jak bardzo "wszędzie" okaże się jutro, bo będzie okazja podejrzeć kolejne prace inspirowane opakowaniami, ale też zdjęciami przyrody i pejzażem. Pod sobotnim postem będzie też można znaleźć guzik inlinkza do dodawania prac.

 Na dziś to tyle, oddajcie się zasłużonemu odpoczynkowi i świętowaniu!

P.s. Dalsze inspiracje, szczegóły wyzwania i link do dodawania prac pod tym postem.

4 komentarze:

  1. WOW!! Rewelka;D ide szukać inspiracji w kuchni... alebo w salonieeee;D

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie no wymiękłam po tych kaszach, ryżach i rzodkiewkach... kto by pomyślał... w przyrodzie nic nie ginie tylko zmienia postać

    OdpowiedzUsuń
  3. Rewelacja :) Ja też idę szukać mojej mapki ;)

    OdpowiedzUsuń