niedziela, 9 września 2012

PS, czyli co z tymi szkiełkami?

Obiecałyśmy jakiś czas temu trzecią część opowieści o szkiełkach szlifowanych przez morskie fale, ale w międzyczasie tak zwanym pojawił się wpis o łapaczach snów, potem nadeszła pora podsumowania... i tak się nam ów ostatni odcinek opóźnia.

Rozwlekać się za bardzo nie będziemy, a zaczniemy od butelki nadesłanej nam w komentarzu przez Ot Kot:


Drycha z kolei podrzuciła nam przepis na kapitalne butelki (słoiki również) o wyglądzie "mrożonego", matowego szkła. Nie trzeba do ich wykonania żadnych nieziemskich składników - wystarczy biały płynny klej, woda i odrobina barwników spożywczych, no i oczywiście wybrane przez nas szkło i pędzel do naniesienia mieszaniny. I gotowe!
Można sobie też zrobić tą metodą mroźne świeczniki.

Na stronie naszych gości z poprzedniego odcinka - odysseyseaglass.com - jest mała kolekcja biżuterii ze szkiełkami: wisiorków, bransoletek i kolczyków.

Z kolei Pinterest podpowiada, na przykład, koniki morskie (raz i dwa), wieńce, żyrandole albo świece. W innych miejscach znajdujemy mozaiki, dekoracje wiszące (i zapewne dzwoniące) oraz wykorzystanie szkiełek w wazonie z kwiatami. Można też sobie wypełnić nimi butelkę i podziwiać delikatne kolory, albo spróbować na nich malować:

Foto: odysseyseaglass.com
A poza tym - plażowe szkiełka fajnie jest po prostu MIEĆ, bo przecież niemal każda ma w sobie coś z chomika, który gromadzi znaleziska, a potem od czasu do czasu sobie je ogląda i czerpie z tego radość :)

PS. Zainteresowanym dalszą inspiracją polecamy też sklep etsy.com, a w nim poszukiwania pod hasłem sea glass - cóż za kopalnia pomysłów i uczta dla oka!
3 komentarze:

  1. Dzięki, doczekałam się wspaniałego zakończenia serii. Koniki morskie, wieniec i wypełniona kolorami morza butelka zachwyciły mnie oraz ten cudny wisior z ważką - no i niestety kolejna rzecz którą będę znosić do domu :) Obudzę stare miłości związane z pamiątkami znad morza. Chyba pójdę na spacer w weekend :0

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne rzeczy :)
    A ja dokładam jeszcze coś ode mnie i Moniki
    http://chatazodzysku.blogspot.com/2012/09/morskie-mobile-od-moniki.html

    OdpowiedzUsuń