niedziela, 6 maja 2012

Od kompletu

Czas na majowe wyzwanie!

W tym miesiącu proponujemy Wam użycie w Waszych pracach części biżuterii, zerwanych naszyjników, zgubionych kolczyków, uszkodzonych bransoletek. Mogą to być główne elementy dekoracyjne, ale również metalowe elementy do wyrobu biżuterii- np. zapięcia naszyjników, bigle kolczyków, ogniwka czy łańcuszki. Czyli jak zwykle- stawiamy na recykling!
Przykłady możecie zobaczyć w pracach ekipy:

Noami wykorzystała zepsutą bransoletkę  z kamyczków do
ozdobienia środków kwiatów na swojej kwiecistej vinatge'owej kartce:

i zbliżenie:

Habka wykorzystała kluczyk z breloczka, koralik z zerwanego naszyjnika i łańcuszek z wisiorka kupionego na wyprzedaży do stworzenia wisiorka:Do ozdobienia tej kartki z kolei użyła wybrakowanej ozdoby z cyrkoniami. Braki zakryła płatkami kwiatów, nakleiła też kilka pojedynczych kamyczków, które otrzymała z fragmentu zerwanego naszyjnika.

A na tej kartce wykorzystała kolczyk znaleziony dwa lata temu podczas spaceru.


Novinka jako środek kwiatowej broszki z apaszki użyła drobnych koralików z rozerwanej bransoletki.


Zaś na kartce w środku kwiatka wystąpił akrylowy kolczyk, który zgubił sztyft:A pod kwiatkiem widać koraliki z innego kolczyka:


Kasia|Szkieuka wykorzystała duży kolczyk jako okładkę mini-albumu związanego z wodą, dodała tez kilka luźnych koralików jako ozdobę:

i ja, czyli Mrouh- oto wybrańcy do przeróbki. Z tej sterty zerwanych naszyjników, zagubionych kolczyków postanowiłam zrobić jakiś pożytek:Padło na kolczyki, które na zdjęciu powyżej widać mniej więcej na środku. Jeden z nich uwolniłam od bigla i został przyszpilony ćwiekiem do centralnego elementu kartki:


Teraz Wasza kolej:-) Pewnie wiele z Was ma zachomikowane jakieś stare świecidełka, które potrzebują, by tchnąć w nie nowe życie, nadszedł czas, by to zrobić, a potem podzielić się efektem z nami za pomocą niebieskiego guziczka pod tą notką. Wyzwanie trwa jak zwykle do końca miesiąca, jak zwykle przewidujemy niespodzianą małą nagrodę:-) Pamiętajcie, by podlinkować konkretny post na blogu, nie cały post, aby Wasza praca była opublikowana już po dacie ogłoszenia wyzwania i by w notce na temat pracy znalazł się link do naszego craftypantkowego bloga.
Powodzenia:-)

6 komentarzy:

 1. ...i NIE MA przymusu wpisywania się w ulubioną paletę naszej drogiej Mrouh, czyli turkus/niebieski z brązem, chociaż większość zespołowych prac sugeruje pójście w tym kierunku :D

  OdpowiedzUsuń
 2. czy mozna więcej prac zrobić?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystko piękne, wyzwanie ciekawe, ale ten mini album mnie naprawdę zaskoczył i zachwycił!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Troszkę się spóźniłam ... Ale przynajmniej wykorzystałam trochę zalegających koralików . Pozdrawiam :)))

  OdpowiedzUsuń