wtorek, 11 września 2012

raz się szyje!

...co niestety powoduje, że czasu jakoś mało i z poślizgiem czasowym startujemy z nowym wyzwaniem na wrzesień:-)


 Novinka zaproponowała na bieżący miesiąc wyzwanie bardzo życiowe, czyli szyciowe:-) Każdy musiał choć raz w życiu przyszyć guzik, zatem każdy doświadczenie jakieś ma i narzędzia odpowiednie pewnie też.

Trzeba użyć w kreatywny sposób narzędzi krawieckich- guzików, igieł, szpilek krawieckich, szpulek nici, samej nici (jesli chodzi o zwykłe przeszycia, to jesteśmy troche wybredne, to dla nas trochę za mało, więc jeśli się pojawią w Waszych pracach to jako dodatek do innego szyciowego motywu), nożyczek (nie w roli narzędzia li i jedynie), opakowań po tychże przyborach, agrafek, zatrzasków, zamków, wykrojów, miarek, części maszyn itp itd. Można tez użyć gotowych profesjonalnych okołoscarpowych (ale też decoupagoe'wych, biżuteryjnych, etc., bo jak zwykle jesteśmy otwarte na różne techniki) przydasi tematycznie związanych z krawiectwem, ale miło by było, żeby np. stemplowanemu manekinowi towarzyszyły jakieś rzeczyswiste akcesoria, guzik, zamek, szpilka, czy co Wam fantazja podpowie. Jeśli będą jakieś pytania, prosimy o nie w komentarzu pod ta notką.

A teraz do dzieła!


Jamajka postawiła krawiectwo na piedestale i dała mu dom:-)Habka wyróżniła guziki i uczyniła je głównym bohaterem dekoracyjnego inicjału:

Kolejna praca należy do Novinki i przedstawia całe spektrum okołokrawieckich elementów- włącznie z igłą i bębebkiem od maszyny, przeszyciami, stemplowym manekinem i opakowaniem po igłach oraz miarką.


 Kasia Szkieuka zmierzyła sie ze słowem pisanym na kartce z miarką:


A Michelle wpadła w istny trans i nie wiem, czy ostał sie choć jeden niebieski guzik bez zatrudnienia w jej domu:-)


Powstały z nich broszki:


A także kolczyki:

Bransoletka:

Naszyjnik:
Oraz wianuszek:

U Noami głównym bohaterem jest tkanina i oczywiście przeszycia, które wykorzystała do stworzenia niezwykle kolorowego albumiku:

 Wypukłe obrazki:

Mój wkład bardzo skromny wyraził się w kartce bożonarodzeniowej (odkryłam, że ich robienie w sierpniu nie boli tak bardzo jak kiedyś sądziłam), gdzie występują prymitywnie haftowane gwiazdki oraz filcowa choinka ustrojona dorodne w czerwone guziki i zielona wstążkę:

Do igieł i maszyn zatem, na poszukiwania pałętających się luzem guzików, zamków i szpulek:-)

 Czas wyjątkowo z powodu poślizgu do 5 października. Czekamy na prace nowe, wcześniej nie publikowane, wykonane samodzielnie, a w postach na blogach prosimy podlinkowac nasze wyzwanie. Jak zwykle prosimy o linka do konkretnego posta, a nie całego bloga. Guziczek do dodawania linków dostepny pod postem.

Uważajcie na paluszki!:-)

2 komentarze:

  1. Chętnie bym dokleiła linki do wytworów guzikowych w Bajdocji: http://bajdocja.blogspot.com/search/label/guziki

    Pozdrawiam,
    Buba

    OdpowiedzUsuń
  2. a jak się użyje nitki, do szycia, i uszyje się COŚ z kawałków materiałów (czyt. patchwork ;)) to chyba się zalicza, bo w końcu szmatki to bardzo krawiecka rzecz! :) prawda? ;D

    OdpowiedzUsuń