wtorek, 6 grudnia 2011

craftypantki pakerki

Czas na pierwsze wyzwanie powiększonego zespołu craftypantek, dziś oddajemy głos i łamy bloga naszym nowym koleżankom. Gdybyśmy wiedziały, że to będzie takie ekscytujące, już dawno zaprosiłybyśmy nowe osoby do pomocy w natychaniu Was:-)
W grudniu chcemy Wam zaproponować wyzwanie przydatne, praktyczne, ale też przyjemne, bardzo inspirujące i trochę wspominkowe. Ponieważ właściwie stuknął nam roczek, chcemy spojrzeć wstecz. I ponieważ zaraz święta, to patrzymy też naprzód, nie mogąc doczekać się dostawania i obdarowywania najbliższych prezentami! Dlatego poniżej zamieszczamy historię craftypantkowych wyzwań i chcemy byście skorzystały/li z naszych poprzednich tematów i inspiracji do pakowania prezentów.
Zadanie polega na zapakowaniu prezentu z wykorzystaniem któregoś, przynajmniej jednego, z poniższych tematów, ale mile widziane są "kumulacje", czyli sięgnięcie po kilka "historycznych" inspiracji w jednej pracy.

Oto lista tematów z linkami do wyzwań:

Styczeń 2011- Leki z craftowej apteki
Luty 2011- Projekt Matrioszka, czyli sposób na skrawki
Marzec 2011 - Przyjmujemy reklamacje, czyli torby foliowe
Kwiecień 2011- Kwiecień-plecień, czyli sznurkujemy
Maj 2011 - Bio/eko
Czerwiec 2011- Być jak Puszkin
Lipiec 2011 - Zarzucamy sieci
Sierpień 2011 - Czas się spiąć, czyli klamerki
Wrzesień 2011- Kamyczek do craftypantkowego ogródka
Wrzesień 2011 (bonus): Mandale
Październik 2011- Ten podkoszulek do malowania...
Listopad 2011 - Mały crafto-chemik 


Dla ułatwienia Kasia przygotowała dla Was streszczenie naszych działań na osobnej stronie bloga, która będzie dostępna cały czas, ku pamięci i inspiracji. 
Zaczynamy alfabetycznie od Jamajki, która pokwaskowała zamalowany akwarelką papier, czyli wykorzystała nasz listopadowy craftchemiczny temat:
I zbliżenie na powstały na papierze wzór wzbogacony stempelkowymi śnieżynkami:
Jamajka uszyła też woreczek z piżamki (wyzwanie odzieżowe z października) i ozdobiła go kawałkiem rafii (czyli sięgnęła po wyzwanie Bio/eko z maja) i mandalopodobnym (wyzwanie dodatkowe mandala z września) shakerboxem z blisterka od leku na gardło (czyli najbardziej zamierzchłe wyzwanie craftypantkowe ze stycznia- Apteka):
I zbliżenie na ozdobę: Kolejna nową craftypantką wg alfabetu jest Noami, która w swojej pracy upakowała imponującą ilość wyzwań!

Piramidalne pudełko po zapachowych pałeczkach ozdobiła tkaniną skarpetkową  (wyzwanie odzieżowe z października), sznurka (z kwietnia), siatki po mandarynkach (lipiec), torebki foliowej (reklamacje z marca), klamerki do bielizny (sierpień), a gwiazdą został kawałek rolki po papierze toaletowym (rolki występowały w wyzwaniach z cyklu scrapowania codziennością z ery przedcraftypantkowej, z bloga craft-imaginarium) oraz makaronu (też sprzed naszej ery:-)).
Moim zdaniem to jest sprytny sposób na ukrycie prezentu- kto by go szukał w choince? :-)

Ostatnia nową twarzą w zespole jest Novinka, która w niebiańskie paseczki z koszulowego (wyzwanie październikowe) rękawa odziała butelkę (z niebiańsko dobrą zapewne...) zawartością:-)
 Dodatkowo jako ozdoba- pół-mandala (bonus wrześniowy) pół- śnieżynka i siatkowy (z kwietnia) krawacik:
Novinka zaraziła tez entuzjazmem swoją córkę, gościmy więc dziś po raz pierwszy Alę. Debiutująca mini-craftypantka przygotowała opakowanie z rolki od papieru toaletowego (czyli zamierzchłe wyzwania z czasów craft-imaginarium), odziawszy ją w wielce wyjściową złotą krepinę i czerwoną wstążeczkę:-)


Oto wszystkie prace nowej części załogi, "craftypantki-kombatantki" zaprezentują się jutro:-)


Wasze prace opakowaniowe oczekiwane są z niecierpliwością i ciekawością do końca grudnia 2011. Prosimy, żeby to były twory nowe, niepublikowane przed ogłoszeniem tego wyzwania, zgłoszone za pomocą znanego Wam narzędzia inlinkz ukrytego pod niebieskim guziczkiem pod tym postem. Prosimy o linkowanie od konkretnego posta z wyzwaniową pracą, a nie do głównej strony bloga oraz o wspomnienie w poście, że praca którą pokazujecie weźmie udział w craftypantkowej zabawie. Dodatkowo dobrze byłoby wyraźnie zaznaczyć  w notce, który z historycznych tematów posłużył Wam za inspirację:)

2 komentarze: